Zajímavosti o tiskárnách a tonerech

4 zajímavosti o tiskárnách a tonerech

Tiskárny jsou neodmyslitelnou součástí kanceláří nadnárodních korporací, drobných podniků i mnoha domácích pracoven. Většinou je vnímáme jako praktickou, ale nepříliš zajímavou součást svých všedních dní. Ale i tiskárny a náplně do nich mohou být překvapivé. Nevěříte? Přesvědčte se o tom díky těmto 4 zajímavostem.

1 Fixační válec se při tisku zahřívá až na 205 °C

Tonery do laserových tiskáren obsahují plastový prášek. Na rozdíl od inkoustu, tonerový prášek není na povrch papíru vstřikován tiskovými hlavami a namísto toho je přenášen z tonerové kazety na papír za pomoci elektrostatického napětí. Jakmile je tonerový prášek nanesen na papír, je do něj zataven fixačními válci. Aby byla barva do papíru zatavena pořádně, musejí se fixační válce ohřát až na 205 °C.

Kvalita samotné náplně toneru se pochopitelně u různých výrobců toneru liší. Pokud chcete mít jistotu prvotřídního tisku, vsaďte na kvalitní tonery buď originální - tady ale musíte počítat s vyšší cenou..., cenové dostupné pak bývají renovované nebo alternativní.

 2 Fixační válce se pohybují tak rychle, že se papír nespálí

205 °C je jistě dostatečně vysoká teplota na to, aby v ní shořel papír. Přesto se tak v laserové tiskárně neděje. Proč? Důvodem je neuvěřitelně rychlý pohyb fixačních válců. Díky tomu se na listu papíru stihne zafixovat barva, zároveň ale nedojde k poškození listu.Díky rychlému pohybu fixačních válců papír nezačne hořet.

3 Laserová tiskárna „žere“ víc než váš počítač

Stolní počítač je větší než laserová tiskárna, měl by mít i větší spotřebu, říkáte si možná. Jenže tomu tak není.Spotřeba stolního počítače při plném výkonu je nižší než spotřeba pracující laserové tiskárny. 

Laserová tiskárna při plném výkonu spotřebovává zhruba třikrát větší množství energie než zapnutý stolní počítač. Pokud ale přepnete obě zařízení do pohotovostního režimu, poměr se zcela otočí a počítač bude spotřebovávat pětkrát více elektřiny než tiskárna.

 4 Fonty bývaly pojmenovávány podle lidí, kteří je navrhli

Věděli jste, že jména fontů, které dennodenně používáte při psaní i tisku dokumentů, mohou patřit skutečným lidem? Například jeden z nejekonomičtějších dostupných fontů Garamond je pojmenován po francouzském tiskaři Claudu Garamondovi, který jej navrhnul.Claude Garamond byl francouzský tiskař a typograf, který žil v 16. století.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení